ZAKŁAD PRODUKCJI URZĄDZEŃ AUTOMATYKI Sp. z o.o.
english polski

Siłownik wahliwy zmiennoprędkościowy 2XWV

 •  Siłownik wahliwy zmiennoprędkościowy 2XWV o zwartej konstrukcji został zaprojektowany, wykonano prototypy i wprowadzony do oferty przedsiębiorstwa, w wyniku realizacji Umowy o Dofinansowanie Projektu „ Wdrożenie w przedsiębiorstwie ZPUA Sp. z o.o. technologii precyzyjnej obróbki korpusów siłowników i rozpoczęcie produkcji nowego typoszeregu siłowników wahliwych o zwartej budowie.

  Siłownik wahliwy zmiennoprędkościowy 2XWV jest zmiennorędkościowym siłownikiem z nowoczesnym elektronicznym blokiem sterującym drugiej generacji, zawierającym sterownik mikroprocesorowy i falownik, sterowanym sygnałem analogowym, trójstawnym 24VDC lub poprzez magistralę fieldbus. Posiada kompaktową, lekką konstrukcję, spełniającą wszystkie wymagania norm krajowych i europejskich, przeznaczoną do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych. Blok sterujący zawiera stacyjkę sterowania z wyświetlaczem graficznym. Podczas uruchomienia siłownika przy pomocy pilota konfiguruje się wymagane parametry pracy siłownika oraz parametry zmiennej prędkości.

   Siłowniki wahliwe zmiennoprędkościowe 2XWV mogą pracować w układach sterowania i regulacji. Są przeznaczone  do napędu elementów wykonawczych takich jak przepustnice, zawory kulowe na rurociągach powietrza, wody i pary, a także na małych klapach na kanałach spalin i powietrza, w których jest zalecana praca ze zmienną prędkością.

  Siłowniki te są stosowane w układach sterowania automatyki przemysłowej, w energetyce, ciepłownictwie, przemyśle chemicznym, spożywczym, oczyszczalniach ścieków oraz instalacjach wodociągowych.

   
  Parametry techniczne: 
  Parametr Siłownik wahliwy 2XWVb Siłownik wahliwy 2XWVc
  Moment znamionowy wyjściowy Mzn Mn=120Nm Mn=240Nm
  Zakres ustawianego układu przeciążeniowego 50-100%Mzn
  Napięcie zasilania 3x400 VAC ±10%, z przewodem N
  Rodzaj pracy   S4 - 25%, 1200c/h S2-15min
  Czas przejścia 90° [s]   Zmienny 10 do 66
  Nastawa prędkości siłownika Programowa, podczas konfigurowania parametrów pracy siłownika
  Kąt obrotu wału wyjściwego  90° (opcja 120°) 
  Obciążenie zestyków przekaźników   1A/230VAC
  Analogowy sygnał zwrotny 4÷20 mA, przetwornik dwuprzewodowy 
  Analogowy sygnał sterujący 4÷20 mA
  Napięcie sterujące trójstawne 24VDC - dowolna polaryzacja (10mA)
  Sterowanie fildbus (opcja) MODBUS, PROFIBUS, HART
  Temperatura pracy -25÷70°C  
  Wilgotność   do 80%
  Stopień ochrony   IP67
  Przyłącze wyjściowe F05, F07, F10 wg. PN-EN ISO 5211