ZAKŁAD PRODUKCJI URZĄDZEŃ AUTOMATYKI Sp. z o.o.
english polski

 

Witamy na naszej stronie...

 

zapraszamy do zapoznania się

z naszą ofertą siłowników elektrycznych

  

logo_UE_rgb_1.jpg

 

 

 Zapytania ofertowe

 

 

 

O firmie

 • PROJEKTOWANIE, PRODUKCJA, WDROŻENIA, SERWIS, SZKOLENIA

         Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. powstał w 2004 roku. Od początku działalności firma koncentruje się na konstruowaniu i produkowaniu siłowników elektrycznych sterowniczych oraz regulacyjnych przeznaczonych do napędu elementów wykonawczych w układach automatyki przemysłowej. W wyniku zatrudnienia kadry inżynieryjno-technicznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstrukcji i produkcji siłowników elektrycznych, gwarantujemy produkty o wysokiej jakości. Od 2005 roku spółka posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością spełniający wymagania Normy ISO 9001.
         Współpraca z Zakładem Automatyki Przemysłowej INTEC Sp. z o.o. zaowocowała produkcją najnowocześniejszych w kraju siłowników regulacyjnych inteligentnych typu XI. INTEC jest współproducentem w zakresie sterowników i elektroniki montowanej w siłownikach. Kolejnymi naszymi produktami, zdobywającymi uznanie klientów są siłowniki sterownicze standardowe XS oraz siłowniki sterownicze typu X-MATIK. W oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych pracowników dobieramy siłowniki do różnych elementów wykonawczych. Wraz z siłownikami oferujemy klientom elementy zabudowy siłowników, to jest konstrukcje nośne i wsporcze, adaptację części przyłączeniowych do istniejącej armatury oraz wizualizację zabudowy (dokumentacja w 3D).
         W latach 2007÷2008 został zaprojektowany oraz wyprodukowany typoszereg siłowników elektrycznych przeznaczonych do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Typoszereg siłowników X… Ex został poddany badaniom i testom w Jednostce Certyfikującej KD "Barbara", uzyskał Certyfikat Badania Typu WE KDB 08ATEX290X. Projekt ten był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz Budżetowych Państwa.
         Prace prowadzone przez nasz Dział Rozwoju i Kontroli Jakości wspólnie z firmą INTEC nad unowocześnieniem konstrukcji , wzrostem niezawodności i funkcjonalności doprowadziły w 2010 roku  do opracowania i wdrożenia do produkcji siłowników regulacyjnych inteligentnych drugiej generacji typu 2XI. 
       W wyniku realizacji Umowy o Dofinansowanie Projektu „ Rozwój przedsiębiorstwa Zakład Produkcji Urządzeń Sp. z o.o. poprzez utworzenie dwóch nowych stanowisk badawczych w Dziale B+R”, w firmie zaprojektowano i wykonano prototypy siłowników wahliwych XW o zwartej konstrukcji nowego typoszeregu siłowników XW oraz siłownika obrotowego XOf na moment znamionowy 2000 Nm. Siłownik Obrotowy XOf uzupełni typoszereg siłowników X w wykonaniu jako siłownik obrotowy sterowniczy XSf oraz jako siłownik obrotowy sterowniczy XSMf ze sterownikiem i stacyjką sterowania lokalnego.
         Wysoka jakość siłowników, profesjonalne działanie pracowników oraz indiwidualne podejście do potrzeb klienta przekładają się na wzrost zainteresowania i uznania dla naszej firmy.
   
  Z pozdrowieniami
   
  Mariusz Szymański 
  Prezes Zarządu  
 • PIHZ_1.jpg gig.png pca.gif IAF_logo.gif