Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. powstał w 2004 roku. Jednakże nasza kadra od lat 60 zdobywała doświadczenie, które jest sukcesywnie przekazywane kolejnym pokoleniom pracowników. Od początku działalności firma koncentruje się na konstruowaniu i produkowaniu nowoczesnych siłowników elektrycznych sterowniczych oraz regulacyjnych przeznaczonych do napędu elementów wykonawczych w układach automatyki przemysłowej. Dzięki zespołowi wysokiej klasy inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstrukcji i produkcji siłowników elektrycznych, korzystanie z nowoczesnych narzędzi projektowania np AutoCAD, Altium Designer i stale modernizowany i unowocześniany park maszynowy pozwala nam na tworzenie innowacyjnych i przełomowych rozwiązań oraz kreowania najwyższych standardów jakości produktów i usług. Od 2005 roku pomaga nam w tym wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością ISO 9001.

Współpraca z Zakładem Automatyki Przemysłowej INTEC Sp. z o.o. zaowocowała produkcją najnowocześniejszych w kraju siłowników regulacyjnych inteligentnych typu XI. Są one ciągle unowocześniane i modyfikowane, tak aby jak najlepiej spełniać oczekiwania rynku oraz naszych klientów. Kolejnymi produktami z naszej oferty, zdobywającymi uznanie klientów są siłowniki sterownicze standardowe XS oraz siłowniki sterownicze typu X-MATIK. W oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych pracowników jesteśmy w stanie pomóc przy doborze siłowników do różnych elementów wykonawczych. Oferujemy także klientom elementy zabudowy siłowników, to jest konstrukcje nośne i wsporcze, adaptację części przyłączeniowych do istniejącej armatury oraz wizualizację zabudowy (dokumentacja w 3D).

Organizujemy bezpłatne szkolenia w zakresie budowy, obsługi, doboru siłowników. W okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym zapewniamy szybki czas reakcji serwisu, dostępność do części zamiennych. Posiadamy w magazynie siłowniki serwisowe które w krótkim czasie mogą zostać dostarczone do klienta.

W latach 2007÷2008 został zaprojektowany oraz wyprodukowany typoszereg siłowników elektrycznych przeznaczonych do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Typoszereg siłowników X… Ex został poddany badaniom i testom w Jednostce Certyfikującej KD "Barbara", uzyskał Certyfikat Badania Typu WE KDB 08ATEX290X. Projekt ten był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz Budżetowych Państwa. W 2018 roku uaktualniliśmy dokumentację, rozszerzyliśmy zakres temperatur otoczenia dla siłowników oraz certyfikowaliśmy nasz najnowszy inteligentny siłownik 4XI.

Chcąc jeszcze lepiej spełniać wymagania rynku, w latach 2015-2017 w firmie zaprojektowano i wykonano dwa nowe typoszereg siłowników XW oraz XV. Typoszereg XW są to siłowniki wahliwe charakteryzujące się zwartą konstrukcją. Typoszereg XV są to siłowniki inteligentne zmiennoprędkościowe.

Wysoka jakość urządzeń, profesjonalne działanie pracowników oraz indywidualne i elastyczne podejście do potrzeb klienta przekładają się na wzrost zainteresowania i uznania dla naszej firmy.

 

Z pozdrowieniami

Mariusz Szymański

Prezes Zarządu