Komunikat dla Klientów:

ZPUA Sp. z o.o. w likwidacji / INTEC S.A. Od 01.01.2024 zaprzestały wytwarzania napędów armatury,  wszystkie prawa związane z produkcją oraz serwisem pogwarancyjnym siłowników elektrycznych typoszeregu X, modułów liniowych, wahliwych, obrotowych i przekładni, sterowników napędów typu SERVOSTER przetworników położenia kątowego typu PPI, PPA i TRANSOLVER zakupiła firma AUMA Polska Sp. z o.o.

INTEC S.A. jako właściciel dokumentacji zadeklarował, iż pełną dokumentację techniczną przekazał tylko do AUMA Polska i AUMA Polska jest jedynym Partnerem do wszelakich prawno-technicznych czynności związanych z obsługą serwisową czy inną napędów ruchów ustawczych armatury t.j. siłowników elektrycznych typoszeregu X, modułów liniowych, wahliwych, obrotowych i przekładni, sterowników napędów typu SERVOSTER przetworników położenia kątowego typu PPI, PPA i TRANSOLVER. Rok 2023 był ostatnim rokiem aktywności ZPUA Sp. z o.o. w likwidacji / INTEC S.A. z napędami elektrycznymi typoszeregu X.

Kwestie związane z gwarancjami udzielonymi przez ZPUA Sp. z o.o. i INTEC S.A. do końca okresu gwarancji są w gestii INTEC S.A.

Z podpisanej umowy wynika, iż dokumentacja techniczna jest tylko własnością AUMA Polska Sp. z o.o. i tylko taka znajduje się po 01.01.2024 w firmie AUMA Polska Sp. z o.o.. A konsekwencją tego jest, że z dniem 01 stycznia 2024 roku, tylko AUMA Polska Sp. z o.o. może poprawnie dostarczyć komponenty, usługę czy części zamienne do napędów armatury typoszeregu X, modułów liniowych, wahliwych, obrotowych i przekładni, sterowników napędów typu SERVOSTER przetworników położenia kątowego typu PPI, PPA i TRANSOLVER, bowiem na gruncie polskiego prawa mamy konieczność w Polsce, aby: serwis, usługi, dostawy dla celów przemysłowych, z punktu widzenia bezpieczeństwa funkcjonalnego urządzenia (głównie, ale nie tylko) przestrzegane muszą być zgodności dostawy z właściwą dokumentacją techniczno-prawną. Uprzedza się potencjalnych Inwestorów dokonujących zakupów poza Prawnym Przedstawicielem o konieczności przestrzeganiu prawa.